A héten március 9-én, hétfőn Római Szent Franciska emléknapja lesz.
Március 9-én, hétfőn délután 16:30-kor tartjuk az elsőáldozó gyermekek szülei számára a szülői értekezletet templomunkban.
Március 13-án, pénteken az elsőpéntekes betegek második csoportját a szokott időpontban fogjuk látogatni.
Március 13-án, pénteken este 17:30-kor imádkozzuk a keresztúti ájtatosságot.
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia körlevelének értelmében március 15-22-ig tartós élelmiszer gyűjtést hirdetünk „Tartós szeretetet” címmel. A felajánlott adományokat ebben az egy hétben kérjük a templomban az áldoztató rácsnál elhelyezni. Bővebb információ, illetve a körlevél a faliújságon, valamint a honlapunkon olvasható.
Előre jelezzük a kedves testvéreknek, hogy március 17-én, kedden lesz a papok és szüleik zarándoklata a Győri Könnyező Szűzanyához. Az ünnepi szentmise délelőtt 11 órakor kezdődik a Székesegyházban, amelyet Dr. Kovács Gergely gyulafehérvári érsek úr fog vezetni.
Előre jelezzük a kedves testvéreknek, hogy a városi nagyböjti lelkigyakorlat március 23-24-25-én, hétfőn, kedden és szerdán kerül megrendezésre a győri Nagyboldogasszony Székesegyházban. A lelkigyakorlatot Dr. Martos Levente Balázs püspök atya, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspöke fogja vezetni. Felhívjuk a kedves testvérek figyelmét, hogy a lelkigyakorlat napjain nem tartunk szentmisét templomunkban.
Kedves Testvérek!
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia idén is meghirdeti a „Tartós szeretet” nevű nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést, amely már a 15. alkalommal kerül megrendezésre a Katolikus Karitász országos hálózatának szervezésében.
A hívek március 15–22. között helyezhetik el adományaikat a templomokban kijelölt helyre vagy a Katolikus Karitász honlapján megadott gyűjtőpontok egyikén.
Az összegyűjtött élelmiszerek nemcsak táplálékot jelentenek, hanem a remény üzenetét és a szolgáló szeretet kézzelfogható jelét viszi a nélkülöző családokhoz.
A korábbi években a hívek adományaiból összeállított segélycsomagokkal családok ezreit tudta segíteni a segélyszervezet.
Erre a célra adományozni lehet www.karitasz.hu oldalon vagy a 1356-os telefonszámon is, ahol minden hívás 500 forinttal támogatja a rászorulókat.
Kérjük, hogy aki teheti, adója egy százalékával is támogassa a Katolikus Karitász szolgálatát, vagyis a Karitászt Támogató Alapítványt.
Tegyünk tanúságot az irgalmas szeretet gyakorlásáról az idei nagyböjtben is, és járuljunk hozzá tartós élelmiszerrel a Katolikus Egyház segélyakciójához!
Hálás szívvel köszönjük a rászoruló testvéreinknek szánt adományaikat!
Kelt Budapesten, 2026. március 8-án
Magyar Katolikus Püspöki Konferencia