Győri Szent Imre Plébánia
9024 Győr, Szent Imre út 35.
(96) 424 443
gyoriszentimre.iroda@gmail.com

 

Hirdetés (2020.05.24.)

Urunk Mennybemenetelének főünnepe, húsvét 7. hét.

Értesítjük a kedves testvéreket, hogy június 2-ig továbbra is az eddig kialakított rend van érvényben plébániánkon és templomunkban. Ennek értelmében:

 • A plébánián az irodai hivatalos órák hétköznaponként délelőtt 10-12 óráig lesznek, és csak telefonon, illetve e-mail útján tartunk ügyeletet.
 • Az iroda látogatásával kapcsolatban arra kérjük a kedves híveket, hogy azután keressék fel a plébániát személyesen, miután telefonon előre egyeztettek időpontot az irodával. Emlékeztetőül a plébánia telefonszáma: 96/424-443, hivatalos e-mail címe: gyoriszentimre.iroda@gmail.com
 • A plébánián a liturgiákon kívüli közösségi programok továbbra is szünetelnek.
 • Az urnakertet és az altemplomot délelőtt 9 órától az esti mise kezdetéig tartjuk nyitva.
 • Az urnakerthez illetve az altemplomhoz kötődő temetési szertartások az eddigi, járvány idején bevezetett gyakorlatnak megfelelően, mindig az urnakertben kezdődnek.

2. Liturgikus és lelkipásztori események

 • Május 31-én és június 1-jén Pünkösd ünnepe lesz. Pünkösd vasárnapján a szokott rend szerint tartjuk a szentmiséket. Pünkösdhétfőn 3 szentmise lesz templomunkban, délelőtt ½ 8, 10 és este 6 órakor. Gyirmóton pünkösdkor még nem tudunk szentmisét tartani.
 • A fennálló járvány idején templomunk reggel 9 órától az esti mise idejéig tart nyitva.
 • Szentgyónási lehetőség előre egyeztetett időpont alapján, a hét köznapjain, a szentmisék idején kívül, a templom előterében lehetséges.
 • A szentáldozás csak kézben lehetséges, kérjük, hogy áldozás előtt a maszkot vegyék le.
 • Templomunkban az összes bejárati ajtót a szentmisék idején kitárva nyitva tartjuk, kérjük, hogy a templomba be és kijövetelkor az ajtókhoz ne nyúljanak, mellőzve ezzel a kilincs használatát.
 • A kórust a járványra való tekintettel zárva tartjuk, kérjük a lenti ülőhelyek használatát.
 • A ministránsokat arra kérjük, hogy június 2-ig a padban vegyenek részt a szentmiséken.
 • A Szent Imre Templomban a szentmisék alatt kötelező a maszk viselése, valamint az előírt távolság betartása érdekében, csak minden második padban lehet helyet foglalni. Egy padban 3 ember ülhet, 1,5 - 2 méter távolságra egymástól, ez alól csak a családtagok lehetnek kivételek.
 • A szentmiséken a perselyezés távozáskor az ajtóban lesz, ezért arra kérünk mindenkit, hogy persely adományaikat a templomból kimenet helyezzék el az ajtóknál lévő kosarakba, vagy a fali perselyekbe.
 • Bátorítjuk ugyanakkor a kedves testvéreket, hogy adományaikat „perselypénz” megjelöléssel a plébániánk bankszámlaszámára (11737007 – 20532257 – 00000000) szíveskedjenek átutalni. Ismételten megköszönjük mindazoknak, akik az elmúlt időszakban felajánlott perselyadományaikat ilyen módon juttatták el hozzánk.
 • A Gyirmóti templomban a felújítási munkálatok miatt május 31-ig nem tudunk szentmisét tartani, kérjük a kedves híveket, hogy vasárnaponként vagy a Szent Imre templomba jöjjenek el, vagy pedig továbbra is kapcsolódjanak be az online közvetítésekbe. A Gyirmóti templom megnyitásával, illetve a szentmisék megkezdésével kapcsolatos részletesebb tájékoztatás Pünkösd ünnepe után várható.

RSS feliratkozás

Kövessen bennünket!